Uwaga! Oglądasz archiwalną wersję (v.4.6.25) portalu.

Przejdź do wersji aktualnej wersji Transportnews!

Strona Główna »

Automaty biletowe już nie tylko na przystankach

, 15.10.2010
Udostępnij na Facebooku! Dodaj do Twittera! Dodaj do Blip!Dodaj do Flakera! Dodaj do Śledzika!

Z początkiem października w tramwajach zaczęły pojawiać się automaty biletowe UrbanCard. Do końca lutego 2011 roku, mają zostać zamontowane we wszystkich autobusach i tramwajach MPK Wrocław.

Nowe urządzenia są mniejsze od znanych z przystanków, automatów biletowych Merona, czy wielkości szafy - większych urządzeń Mennicy Polskiej. Nie będzie można w nich jednak płacić gotówką.

Mariusz Przybylski, rzecznik Mennicy Polskiej, w rozmowie dla portalu tuWroclaw.com mówi:
- W nowych urządzeniach będzie można zakodować bilet kupiony przez internet oraz kupić bilety jednorazowe i czasowe przy pomocy kart płatniczych. Biletomaty w autobusach i tramwajach nie będą obsługiwały gotówki, bo zajmowałyby za dużo miejsca.

Pomysł z jednej strony jest innowacyjny, gdyż nie w każdym zakątku Wrocławia są punkty sprzedaży biletów jednorazowych, czy czasowych. Z drugiej jednak strony będzie to dostępne tylko dla posiadaczy zbliżeniowych i elektronicznych kart płatniczych - słowem: innowacja jak z kasą samoobsługową w sklepie bez możliwości płacenia gotówką.

Przypominamy również, że do końca listopada został przesunięty termin, w którym osoby korzystające z papierowych biletów okresowych muszą wyrobić sobie UrbanCard. Od 1 grudnia papierowych dekadówek i miesięcznych już nie kupimy.

Źródło: tuWroclaw.com.
blog comments powered by Disqus

statystyka