Uwaga! Oglądasz archiwalną wersję (v.4.6.25) portalu.

Przejdź do wersji aktualnej wersji Transportnews!

Strona Główna »

Inaczej na Pilczycach

, 14.11.2010
Udostępnij na Facebooku! Dodaj do Twittera! Dodaj do Blip!Dodaj do Flakera! Dodaj do Śledzika!

Od wtorku 16 listopada 2010 r. zostaną wprowadzone zmiany w organizacji przesiadek na pętli Pilczyce. Zmiany mają usprawnić dojazd mieszkańców Leśnicy w kierunku centrum Wrocławia.

Przystanek końcowy dla autobusów jadących od strony Leśnicy będzie znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku tramwajowego w kierunku centrum. Po zakończeniu kursu autobusy - bez pasażerów - zawrócą na skrzyżowaniu wjeżdżając na pętlę autobusową, skąd rozpoczynane są kursy w kierunku Leśnicy.

W związku z tym, że podobno autobusy przegubowe nie mogą zawrócić na skrzyżowaniu ul. Lotniczej z wyjazdem z terenu PRKiI od wtorku na linii 710 planuje się wprowadzić zmiany w rozkładach jazdy. Wszystkie kursy mają być realizowane przez autobusy typu "solo”, tj. o długości ok. 12 metrów.
W celu zwiększenia regularności kursowania na trasę zostaną skierowane dodatkowo dwa pojazdy. Skutkiem czego trasę pomiędzy Pilczycami, a przystankiem początkowym tramwaju wahadłowego przy ul. Grabowej będzie kursowało aż osiem autobusów.Zważywszy na fakt, iż autobusy linii 710 i tramwaje 72 mają na pętli Grabowa czekać na przesiadkę pasażerów, to wprowadzenie krótkich autobusów może okazać się totalnym nieporozumieniem. Wprowadzenie częstszych kursów tylko na autobusach zastępczych może skutkować przepełnieniem linii wahadłowej "72" i dłuższym oczekiwaniem na przesiadkę na pętli Grabowa.
blog comments powered by Disqus

statystyka