Uwaga! Oglądasz archiwalną wersję (v.4.6.25) portalu.

Przejdź do wersji aktualnej wersji Transportnews!

Strona Główna »

Pierwsza Škoda 19T już gotowa

, 24.11.2010
Udostępnij na Facebooku! Dodaj do Twittera! Dodaj do Blip!Dodaj do Flakera! Dodaj do Śledzika!

Niespełna dwa tygodnie temu zakończono montaż pierwszej z 31 zamówionych tramwajów Škoda 19T do obsługi linii tak zwanego Tramwaju Plus. Ma 30 metrów długości, 2,5 szerokości i 3,4 wysokości. W czeskich zakładach w Pilznie praca wre, kończy się montaż drugiego egzemplarza. Oba przyjadą do Wrocławia przed Wigilią.

Od 17 wozów, które jeżdżą po Wrocławiu różnią się nie tylko tym, że mają drzwi po obu stronach i kabiny motorniczych na obu końcach. Mają także inny rozkład siedzeń, tapicerkę, miejsca na rowery i monitoring. No i klimatyzację - tłumaczy Wojciech Grzonka, szef Skoda Poland.

Tramwaje Škoda 19T mają inne rozplanowanie wnętrza, niż jeżdżące już po Wrocławiu modele 16T kursujące na linii 6 i 7. W przednim i tylnym członie nie ma już siedzeń ustawionych bokiem do kierunku jazdy.

- To efekt naszej współpracy z MPK. Wnioskiem z Wrocławia było, żeby siedzeń tak nie ustawiać - tłumaczy Wojciech Grzonka w wywiadzie dla tuwroclaw.com.
Jedyne miejsce, w którym w nowych skodach usiądziemy bokiem do kierunku jazdy jest sam środek pojazdu. Siedzenia są tam jednak tylko po jednej stronie, bo po drugiej jest miejsce na rowery.

Nowe tramwaje oprócz innego wystroju wnętrza i tapicerki siedzeń, będą posiadać monitorowanie wnętrza. Łącznie będzie 13 kamer, w tym 4 na zewnątrz (po 2 do manewrowania), a reszta w środku.

Škoda 19T #?
Škoda 19T #?
Škoda 19T #?
Škoda 19T #?
Škoda 19T #?
Škoda 19T #?
Škoda 19T #?
Škoda 19T #?
Škoda 19T #?
Škoda 19T #?
Škoda 19T #?
Škoda 19T #?

Tramwaje po dostarczeniu do MPK Wrocław zostaną "ozdobione" w kreski, jakie przedstawiały wstępne wizualizacje. Łączna wartość kontraktu to ponad 250 mln zł; jest to równowartość 31 pojazdów Škoda 19T. Z pomysłu dokupienia dodatkowych ośmiu "jednokierunkowych" tramwajów typu 16T, zrezygnowano.

Na podstawie wywiadu dla portalu tuwroclaw.com.
blog comments powered by Disqus

statystyka