Uwaga! Oglądasz archiwalną wersję (v.4.6.25) portalu.

Przejdź do wersji aktualnej wersji Transportnews!

Strona Główna »

6 grudnia - zmiana trasy linii 129,247 i utworzenie ogryzkowej linii 723

, 2.12.2010
Udostępnij na Facebooku! Dodaj do Twittera! Dodaj do Blip!Dodaj do Flakera! Dodaj do Śledzika!

129 723
247

Od wyjazdów linii dziennych w poniedziałek 6 grudnia 2010 r. zostaną wprowadzone następujące zmiany:


Kursy linii 247 do przystanku Marino, zostaną przywrócone na stałą trasę do pętli "Poświęcka - Ośrodek Zdrowia".

Linia 129 - zostanie skrócona. Zamiast ul. Kamieńskiego, pojedzie ona trasą sprzed budowy obwodnicy śródmiejskiej, a więc ul. Żmigrodzką i Poświęcką.

Z zaoszczędzonych kilometrów Wydział Transportu uruchomi ogryzkową linię zastępczą 723 kursującą od pl. Bema do Galerii Dominikańskiej zachaczającą o przystanek przy Hali Targowej.


Pobierz schemat trasy przejazdu nowej linii


Nowa linia pojedzie od przystanku "Świętokrzyska" na ul. Sienkiewicza przez ul. Drobnera do mostu Uniwersyteckiego, a następnie Grodzką w kierunku Hali Targowej i do przystanku "Galeria Dominikańska" usytuowanym na pętli linii 114, 120. Następnie autobus pojedzie ulicami: Janickiego, Kraińskiego, Św. Ducha i Grodzką, a następnie przez most Uniwersytecki, Drobnera i pl. Bema do przystanku "Świętokrzyska".

Linia ma kursować z oszałamiającą częstotliwością kursowania: co 30 minut. To o wiele mniej, niż wtedy, gdy tramwaje linii 8, 9, 11, 17 i 23 kursowały stałą trasą przez Mosty Młyńskie zapewniając dojazd do Hali Targowej średnio co kilka minut w obu kierunkach.

Tymczasem nowa linia zastępcza ma kursować tylko w określonych godzinach: w dni robocze od godziny 8:00 do godziny 19:00, a w sobotę od godziny 9:00 do 16:00, w niedziele linia nie będzie kursować.

Oczywiście pasażerowie którzy skasują bilety jednorazowe w autobusie linii zastępczej 723 będą mogli kontynuować podróż bez dodatkowych opłat tramwajami linii 8, 9, 11, 17 oraz 23 przez 60 minut od momentu rozpoczęcia podróży.

Fakt faktem jest to typowy przykład działań mających tak pozmieniać trasy linii autobusowych, by uzyskać kilometry na dodatkowe linie o często źle przemyślanych trasach i o częstotliwości kursowania bliskiej granicy absurdu. Informacja o zmianie trasy linii 129 pochodzi od MPK i nie wiedzieć czemu nie została ona jeszcze umieszczona na stronach Wydziału Transportu. Być może chodzi tu o wygaszenie popytu na tej linii, który zwiększył się po skierowaniu jej przez ul. Kamieńskiego zapewniając dodatkowe połączenie do szpitala przy tej ulicy.
blog comments powered by Disqus

statystyka