Uwaga! Oglądasz archiwalną wersję (v.4.6.42) portalu.

Przejdź do wersji aktualnej wersji Transportnews!

Strona Główna »

Tramwajem do Cmentarza Grabiszyńskiego po Nowym Roku

, 29.12.2010

fot. WD.
Zima zaskoczyła Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Planowane oddanie torowiska przy ul. Grabiszyńskiej na odcinku od FAT-u do pętli Oporów zostało przełożone na 3 stycznia.

Według wstępnych ustaleń, tramwaje mają powrócić na stałą trasę do pętli Oporów w przyszły poniedziałek. Nadal będzie nieczynna pętla przy Cmentarzu Grabiszyńskim, której remont przeszkodziły niskie temperatury. W związku z powyższym, zlikwidowany zostanie za tramwaj - linia autobusowa 704; linie tramwajowe 4, 11, powrócą na trasie do pętli Oporów, Nadal będzie kursować potworek - linia 75.


fot. PU.
- Przedświąteczna odwilż pozwoliła na wykonanie prac niezbędnych do przywrócenia komunikacji tramwajowej do Oporowa, przy poprawie warunków atmosferycznych prace na pętli Grabiszyńskiej mogłyby się zakończyć do końca stycznia - mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg Utrzymania Miasta, w wywiadzie dla portalu www.tuwroclaw.com.

Remont torowiska na ul. Grabiszyńskiej, wraz z przebudową rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu z aleją Hallera i przebudową pętli "Grabiszyńska Cmentarz" rozpoczęła się w sierpniu br.