Druga Škoda już na zajezdni Borek
, 30.12.2010
W środę 29 grudnia, koło południa przyjechał do Wrocławia transport kolejnej z zamówionych tramwajów Škoda 19T. To już drugi tramwaj z 31 zakontraktowanych egzemplarzy, które będą wozić pasażerów na liniach tzw. Tramwaju Plus.
Pierwszy egzemplarz tego typu przyjechał na zajezdnię tramwajową Borek 23 grudnia, na dzień przed wigilią. Oba egzemplarze były montowane razem w fabryce Škoda Transportation w Pilźnie.
Jak już wspomnieliśmy wcześniej, tramwaje te różnią się od modelu 16T tym, że mają drzwi po obu stronach i kabiny motorniczych na obu końcach. Mają także inny rozkład siedzeń, tapicerkę, klimatyzację wnętrza, monitoring i miejsce na rowery, swoją drogą, bardzo nieprzemyślanie zlokalizowane w środkowym członie.
Tramwaje te mają docelowo kursować na linii 12+:Stadion Olimpijski-Pilczyce i 22+: Maślice Stadion-Gaj.