Uwaga! Oglądasz archiwalną wersję (v.4.6.42) portalu.

Przejdź do wersji aktualnej wersji Transportnews!

Strona Główna »

Druga Škoda już na zajezdni Borek

, 30.12.2010
W środę 29 grudnia, koło południa przyjechał do Wrocławia transport kolejnej z zamówionych tramwajów Škoda 19T. To już drugi tramwaj z 31 zakontraktowanych egzemplarzy, które będą wozić pasażerów na liniach tzw. Tramwaju Plus.

Škoda 19T #?
Pierwszy egzemplarz tego typu przyjechał na zajezdnię tramwajową Borek 23 grudnia, na dzień przed wigilią. Oba egzemplarze były montowane razem w fabryce Škoda Transportation w Pilźnie. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, tramwaje te różnią się od modelu 16T tym, że mają drzwi po obu stronach i kabiny motorniczych na obu końcach. Mają także inny rozkład siedzeń, tapicerkę, klimatyzację wnętrza, monitoring i miejsce na rowery, swoją drogą, bardzo nieprzemyślanie zlokalizowane w środkowym członie.

Tramwaje te mają docelowo kursować na linii 12+:Stadion Olimpijski-Pilczyce i 22+: Maślice Stadion-Gaj.