Uwaga! Oglądasz archiwalną wersję (v.4.6.42) portalu.

Przejdź do wersji aktualnej wersji Transportnews!

Strona Główna »

Czeka nas rok remontów i wydzielania torowisk

, 4.1.2011
Škoda 19T #?
W tym roku rozpocznie się wydzielanie torowisk we Wrocławiu. Tak jak rok temu, zakres prac będzie odpowiadał głównie tylko zakreślenie powierzchni torowiska jako obszar wyłączony z ruchu kołowego, wraz ze zmianą oznakowania drogi. Nie ma jeszcze jednak dokładnej listy torowisk, które zostaną w roku 2011 wydzielone.

Torowiska planowane do wydzielenia w roku 2011:
1. ul. Podwale - od wlotu ul. Sikorskiego do mostu
2. Sikorskiego - dokumentacja w trakcie opiniowania
3. ul. Piastowska - projekt zostanie wdrożony w terenie po likwidacji objazdu dla remontu estakad)
4. fragment ulicy Nowowiejskiej (dokumentacja w trakcie opracowywania z uwagi na konieczność równoległego wprowadzenia korekt w programach sygnalizacji świetlnej)

W ramach przebudowy drogi wydzielone zostaną także torowiska na:
ul. Skłodowskiej - Curie/Wróblewskiego,
ul Pułaskiego (od Kościuszki do pl. Wróblewskiego),
ul. Podwale (od ul. Świdnickiej do Krupniczej),

W tym roku przeprowadzone paniczne ratowanie samej infrastruktury - a dokładniej torowisk tramwajowych. Zakres prac będzie obejmować:

- Szlifowanie torów i podbijanie podkładów na trasach Tramwaju Plus i Trasie Średnicowej,
- przebudowę odcinka torowiska tramwajowego w ul. Podwale od pl. Orląt Lwowskich do pl. Jana Pawła II
- przebudowę węzła rozjazdów na ul. Piłsudskiego - Świdnicka oraz przebudowę odcinka torowiska tramwajowego w ul. Piłsudskiego od ul. Świdnickiej do pl. Legionów
- wykonanie robót budowlanych dla zadań: Zadanie 1 - Przebudowa pętli tramwajowej "Stadion Olimpijski” we Wrocławiu, Zadanie 2 - Odcinek w Al. Różyckiego od Mostu Szczytnickiego do pętli tramwajowej "Stadion Olimpijski” we Wrocławiu - remont przejścia podziemnego,