Uwaga! Oglądasz archiwalną wersję (v.4.6.42) portalu.

Przejdź do wersji aktualnej wersji Transportnews!

Strona Główna »

Nowa ulga i zmiana cen biletów kolejowych od Nowego Roku

, 4.1.2011

Cennik biletów odcinkowych
Z 1 stycznia 2011 roku, weszła w życie nowelizacja Ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego, w związku z którym, od tego dnia wszyscy studenci do do ukończenia 26 roku życia otrzymali 51% ulgi przy zakupie biletów jednorazowych, odcinkowych miesięcznych imiennych w klasie 2 wszystkich pociągów uruchamianych przez Przewozy Regionalne i Koleje Dolnośląskie.

Jednocześnie, w związku z podwyżką podatku VAT z 22 do 23%, zmieniły się także ceny biletów pociągów, w tym również regionalnych pod banderą Dolnośląskich Kolei Dojazdowych.